Polityka Polska -Sejm

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Andrzej Zbigniew Lepper (ur. 13 czerwca 1954 w Stowięcinie, zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie)

  • Opis

    polski polityk.Poseł na Sejm IV i V kadencji (2001-2007), Wicemarszałek Sejmu IV kadencji, Wicemarszałek Sejmu V kadencji.vice premier miniser rolnictwa

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Bronisław Maria Komorowski i (ur. 4 czerwca 1952 w Obornikach Śląskich)

    W okresie 5 XI 2007 – 8 VII 2010 marszałek Sejmu VI kadencji.

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Ewa Sławomira Kierzkowska (ur. 28 czerwca 1964 w Brodnicy)

  • Opis

    polska polityk, posłanka na Sejm VI kadencji, od 18 czerwca 2009 wicemarszałek Sejmu.

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Grzegorz Juliusz Schetyna (ur. 18 lutego 1963 w Opolu)

  • Opis

    polski polityk.Poseł na Sejm III, IV, V i VI kadencji, w 2007?2009 minister MSWiA oraz wicepremier w rządzie Donalda Tuska.Od 8 VII 2010 marszałek Sejmu RP oraz tymczasowo wykonujący obowiązki Prezydenta RP (do 6 sierpnia 2010).

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Eugeniusz Tomasz Grzeszczak (ur. 29 grudnia 1954 w Kowalewie-Opactwie koło Słupcy)

    polski polityk, senator II i III kadencji, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. Od 2011 wicemarszałek Sejmu VII kadencji.

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Janusz Wojciechowski

  • Opis

    Vice Marszałek Sejmu IV kadencji

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Jarosław Kalinowski ur. 12 kwietnia 1962 w Wyszkowie

  • Opis

    polski polityk, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego od 1993 na Sejm II, III, IV, V i VI kadencji, były wicepremier i minister rolnictwa.

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Jerzy Jan Wenderlich (ur. 22 kwietnia 1954 w Toruniu)

  • Opis

    polski polityk, poseł na Sejm nieprzerwanie od 1993 (II, III, IV, V i VI kadencji), wicemarszałek Sejmu VI kadencji od 8 lipca 2010.

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Józef Gabriel Lubowidzki herbu Topacz (ur.23 marca 1788 w Dylewie, zm.1869 ? w Warszawie)

  • Opis

    Marszałek Sejmu Królestwa Polskiego. Był wiceprezesem powstałego w 1828 Banku Polskiego. Posłem został z cyrkułu pierwszego m. Warszawy, a 28 maja 1830, dzięki protekcji ministra skarbu, został mianowany marszałkiem sejmu.W czasie powstania listopadowego za pomoc w ucieczce bratu sprzyjającemu Wielkiemu Księciu Konstantemu został aresztowany i postawiony pod osąd na debacie sejmowej 19 stycznia 1831. Nie udowodniono mu przestępstwa politycznego, więc został zwolniony, a sprawę usiłowano zatuszować. Od upadku powstania do 1842 był prezesem Banku Polskiego. Za nadużycia finansowe trafił na cztery lata do więzienia, kary jednak nie odbył, ponieważ za wstawiennictwem carskiego namiestnika Iwana Paskiewicza zamieniono ją na zesłanie. Wrócił w 1853 i od tego czasu nie brał udziału w życiu politycznym. Odznaczony orderami: św. Anny I kl., św. Stanisława I kl. i Orła Czerwonego Pruskiego II kl.

Dodatkowe informacje

  • Autograf

    Józef Zych r. 23 marca 1938 w Giedlarowej

  • Opis

    Marszałek Sejmu II Kadencji 1995-1997 p.o. Prezydenta RP 23 grudnia 1995

Kategorie

Kategorie Autografów

Szukaj